وبلاگ نویس blogger

عنوانتوضیحات
عنوان لاتینblogger وبلاگ نویس
توصیف کلی (شرح)

وبلاگ نویس

برچسب های مرتبط یا جایگزینمقداری تعریف نشده است
سلسله مراتب طبقه بندی
اهم وظائفمقداری تعریف نشده است
مشاغل مرتبط (طبقه بندی شده در گروه های دیگر):
صلاحیت عمومیمقداری تعریف نشده است
مهارت های ضروری:
دانش های ضروری:
مهارت ها و توانایی های مکمل: مقداری تعریف نشده است
دانش های مکمل: مقداری تعریف نشده است
شایستگی های عمومی: مقداری تعریف نشده است
شایستگی های حرفه ای: مقداری تعریف نشده است
اطلاعات تکمیلی در مورد شغلمقداری تعریف نشده است
متن انگلیسی

باسمه تعالی
قَد جَعَلَ الله لِکُلِّ شَیءٍ قَدراً
در افق جهانی روی پای خود بایستیم
چکیده اطلاعات شغلی براساس مدل بومی استاندارد اروپایی ESCO
(European classification of Skills, Competences, Occupations and Qualifications)

Public relations manager
مدیر روابط عمومی

Public relations managers strive to convey and maintain a desired image or reputation of a company, individual, governmental institution, or organization in general to the public and stakeholders at large. They use all sorts of media and events to promote the positive image of products, humanitarian causes or organizations. They attempt to ensure that all public communications portray clients the way they want to be perceived.

مدیران روابط عمومی تلاش می کنند تصویر و شهرت کلی یک فرد، شرکت، سازمان یا نهاد را نزد ذینفعان اصلی و عموم جامعه، حفظ و ارتقا دهند. آنها از رسانه ها و رویدادها برای ایجاد و تثبیت تصویر مثبتی از محصولات، خدمات و عملکرد سازمان، استفاده و تلاش می کنند در قالب ارتباطات عمومی، نیازها و علایق مشتریان را درک کرده و به درون سازمان منعکس کنند.

مهارت های الزامی مهارت های اختیاری دانش های الزامی دانش های اختیاری
20 17 15 16

Essential skills and competences
• مهارت های الزامی

1. advise on public image\ define brand identity
پیشنهاد یک تصویر عمومی (برند)
معرفی یک نام تجاری؛ با ذکر ویژگی ها و دلایل مطلوبیت آن در داخل و خارج محیط یا کشور مورد نظر و ارائه مشاوره به یک مشتری اعم از سیاستمدار، هنرمند، بازرگان، فعال اجتماعی یا… در مورد نحوه ارائه شخصیت خود به مردم به شیوه ای که بیشترین نفوذ را در افکارعمومی یا مخاطبان خاص به دست آورد.
2. analyses external factors of companies
برآورد شرایط محیطی سازمانی
تحقیق و تجزیه و تحلیل عوامل بیرونی موثر بر فعالیت شرکت مانند رفتار و سلائق سایر بازیگران، رقبا و مصرف کنندگان همچنین موقعیت شرکت در بازار و وضعیت سیاسی و روندهای اقتصادی.
3. analyze internal factors of companies/ analyze problems for opportunities/ forecast organizational risks
برآورد وضعیت داخلی سازمان
تحقیق و تجزیه و تحلیل عوامل مختلف موثر بر شرایط داخلی سازمان ازجمله فرهنگ سازمانی، راهبردها، ساختار تصمیم گیری و تصمیم سازی، ذی نفعان، محصولات و منابع برای احصاء نقاط قوت و ضعف و پیشنهاد راهبردهای بهبود فرآیند.
4. perform public relations/ build community relations/liaise with local authorities/ manage development of promotional material/ Manage media services department/ manage online communications/ manage visual communications
روابط عمومی و ارتباط با جوامع
با مدیریت توزیع اطلاعات بین افراد، سازمان ها و عموم جامعه مهارت خود را در ایجاد رابطه گروهی با دیگران نشان دهد. برقراری روابط محکم و بلندمدت با جوامع هدف و سازماندهی برنامه های ویژه به عنوان مثال برای مدارس، زندانیان، سالخوردگان در جهت افزایش آگاهی و کسب اعتبار اجتماعی نیز مدیریت امور تبلیغات و خدمات رسانه ای همچنین ارتباطات آنلاین یک سازمان.
5. give live presentation \ conduct public presentation\ Rhetoric
سخنرانی و کنفرانس
ارائه یک سخنرانی یا گفتگو که در آن یک ایده، موضوع، نتایج تحقیق، محصول جدید، خدمات یا قطعه مرتبط با کار نشان داده شده و برای مخاطبان به نحوی مستدل، جذاب، شیوا و کوتاه و با کمک اطلاعات مفید (نمودارها و…) توضیح داده می شود.
6. develop media strategy
تدوین راهبرد رسانه ای
طراحی و ارائه یک استراتژی در تعیین نوع محتوایی که برای هر یک از گروههای هدف باید ارسال شود، با توجه به ویژگی های مخاطب، هدف مورد انتظار (تغییر نگرش یا رفتار) و رسانه ای که برای انتقال پیام و محتوا مورد استفاده قرار می گیرد.
7. use different communication channels / distribute local information materials / develop professional network \ Use different communication channels/ carry out forum moderation/ establish relationship with the media/ Work closely with news teams
ایجاد، توسعه و استفاده از شبکه حرفه ای
توانایی استفاده از انواع مختلف شبکه‌های ارتباطی اعم از صوتی کلامی، دست‌نوشته و مکتوب، دیجیتال و تصویری باسیم و بی¬سیم باهدف تولید و به اشتراک‌گذاری ایده‌ها یا اطلاعات، هشدار و فراخوان. جمع‌آوری اطلاعات و ارائه آن به مشتریان (تدوین بانک اطلاعاتی) برقراری ارتباط با افراد مرتبط با یک زمینه حرفه ای، پیدا کردن زمینه مشترک همکاری حفظ ارتباط و پیگیری روابط در شبکه حرفه ای خود ساخته و فعال نگه داشتن آن و استفاده از آن برای کسب سود طرفینی. نظارت بر فعالیت های ارتباطی یک انجمن تحت وب یا دیگر سیستم های بحث و گفتگو و ارزیابی اینکه آیا محتوای ارتباطی، مطابق با اهداف انجمن، قوانین رفتاری و اصول قانونی همچنین آزادی گفتگو، بهره مند است یا خیر؟ پاسخگویی موثر به رسانه ها و کار نزدیک با تیم های خبری، عکاسان و سردبیران.
8. organize press conferences\ perform interviews
آماده سازی یک کنفرانس خبری
سازماندهی انجام یک مصاحبه خبری برای گروهی از روزنامه نگاران و خبرنگاران رسانه برای اعلام یک خبر جدید یا پاسخ به سوالات آنان در یک موضوع خاص، بررسی و تایید محتوا و متن یک مصاحبه همچنین در دسترس اصحاب رسانه بودن.

9. integrate strategic foundation in daily performance/ translate strategy into operation/ Impalement strategic planning/ apply strategic thinking/direct event administrative details
انطباق فعالیت با اهداف بنیادین (پیاده سازی برنامه)
پیگیری اهداف بنیادین سازمان مانند ماموریت، چشم انداز و ارزش ها در عملکردها و موقعیت شغلی خود و نیروهای تابعه به منظور بسیج منابع و کسب انتفاع طولانی مدت در رقابتی تجاری از طریق کاربرد موثر دانش کسب و کار در فرصت های موجود.
10. Negotiation and bargaining /apply diplomatic principles
فن مذاکره و چانه زنی
از طریق انجام مذاکرات (رسمی و غیررسمی) هدفمند و از قبل برنامه ریزی شده با نمایندگان دولتها، سازمان ها و نهادهای مختلف و تسهیل فرایندهای سازش، از منافع کشور، سازمان یا شرکت متبوع خود، حفاظت یا آن را تامین کند.
11. conduct educational activities /provide visitor information / inform visitors at tour sites / manage tourist groups/ transport visitors/ coordinate operational activities /oversee all travel arrangements /use global distribution system / manage Online content/ escort visitors to places of interest/ implement strategic planning/ apply strategic thinking/coordinate events/organize event participants registration
هماهنگی و اجرای عملیات
هم‌زمان‌سازی فعالیت‌ها و مسئولیت‌های اجرایی و عملیاتی کارکنان برای اطمینان از اینکه منابع سازمان صرفاً برای رسیدن به اهداف مشخص و ابلاغ‌شده مورداستفاده قرار می‌گیرد و اطمینان از اجرای وظائف و فرایندها بر اساس برنامه، ارائه خدمات موثر و رضایت بخش و بکارگیری سیستم رایانه ای یا سیستم تبادل اطلاعات آنلاین در ارائه خدمات و نظارت بر محتوای برخط (آنلاین) مجموعه تحت مسئولیت. نظارت موثر فعالیت‌های مرتبط با هر برنامه نظیر هدایت عوامل حمل¬ونقل برای انتقال ایمن و به‌موقع و جمع‌آوری، تدوین و ارائه مناسب اطلاعات موردنیاز همراهان با توزیع جزوه و بروشور یا ارائه فایل های صوتی و تصویری، راهنمایی و توجیهات حضوری برای جلب همکاری و تضمین پویایی برنامه‌ها و روابط مثبت در گروه.
12. speak different languages
محاوره به یک‌زبان بین المللی
امکان برقراری ارتباط و مفاهمه ساده حضوری و شفاهی با اتباع خارجی (یک‌زبان بین المللی)
13. represent the organization
ایفای وظایف نمایندگی
به عنوان نماینده موسسه، شرکت یا سازمان، در چارچوب قانون و قواعد وکالت و وظائف ابلاغی در ارتباط رسمی یا غیررسمی با سازمان های دیگر، از حقوق، منافع، اعتبار و شئونات سازمان متبوع دفاع نماید.

14. inspect table settings/ perform costume settings/ prepare ceremonial locations/ perform government ceremonies
تشریفات رسمی
آگاهی از اصول تشریفات رسمی و کنترل وضعیت سالن و محل مراسم و میز مذاکره و غذا برای اطمینان از قرارگرفتن صحیح همه وسائل از جمله پرچم و ظروف همچنین آراستگی رسمی محیط و لباس و رفتار میزبانان.
15. perform clerical duties / maintain incident reporting records /present reports/ Write a report/maintain event records/document safety actions
انجام امور اداری و گزارش‌نویسی
انجام مکاتبه رسمی و اداری شامل ایجاد سازوکاری برای ثبت و ضبط جزئیات رویدادهای روتین یا غیرمعمول که ممکن است در طول کار رخ دهد و انعکاس آن به مراجع ذی ربط قانونی یا ذی نفعان سازمانی مانند: شهرداری¬ها، ادارات دولتی، پلیس و ادارات کار، آتش نشانی، سلسله مراتب سازمانی و… و بایگانی و نگهداری اسناد مربوطه.
16. handle customer complaints/ identify clients’ needs/ measure customer feedback/ manage the customer experience/ Arrange event needs
نیازسنجی و رسیدگی به شکایات
طراحی فرآیند ساختاریافته ای برای نظرسنجی از مشتریان و مدیریت شکایات آنان به‌منظور شناخت بموقع حوزه هایی که به کمک و رسیدگی فوری یا امکانات و خدماتی خاص نیازمند است و رفع نگرانی‌ها و نارضایتی و نیز برخورد جذبی دوستانه و استفاده از سوالات مناسب و گوش دادن فعال به منظور شناسایی انتظارات مشتری، خواسته ها و الزامات مطابق با استانداردها و قرارداد و… حفاظت از منافع و نیازهای مشتری.
17. Security regulations / Liaise with security authorities/ liaise with politicians
مسئولیت پذیری قانونی و اخذ مجوز
آشنایی با مجموعه مقررات، وظائف قانونی و سیاست های مربوط به مدیریت امنیت و ایمنی در سطح سازمانی و ملی به نحوی که در مواقع لزوم از طریق تماس تلفنی یا مراجعه مستقیم به دفاتر پلیس یا سایر سازمان¬ها و نهادهای رسمی مسئول، به موقع و به طور موثری در خصوص رویدادهای ضدامنیتی، تعقیب مجرمان یا نقائص قابل سوءاستفاده توسط سارقان یا خرابکاران واکنش نشان داده و اطلاع¬رسانی نماید.
18. control financial resources / control of expenses/ synthesis financial information/ manage budgets/ handle financial transactions /manage account department
کنترل منابع مالی و مدیریت مصرف بودجه
برنامه‌ریزی، نظارت و کنترل صرف بودجه (هزینه¬ها) و منابع مالی برای تضمین حرکت در چارچوب اهداف، وظائف و دستورالعمل های ابلاغی، افزایش کارایی و ارتقای بهره¬ وری و نیز جمع آوری، تایید و بازبینی اطلاعات مالی از بخش¬های مختلف برای تولید سندجدید (بیلان) یا برنامه های یکپارچه مالی و گزارش دهی در مورد مصرف هدفمند بودجه تخصیصی.

19. train employees/ delegate activities /Succession/ find a replacement for manager
آموزش همکاران و جانشین پروری
آموزش همکاران و عوامل زیرمجموعه و داوطلبان بالقوه و بالفعل احراز این شغل همچنین واگذاری وظائف به عوامل زیرمجموعه با نظرداشت توانایی، سطح آمادگی، شایستگی و توقعات آنان همچنین نوع فعالیت و اهمیت آن وظایف به نحوی که اطمینان حاصل کند؛ فرد یا افراد مذکور به طور کامل درک کرده اند که طی چه زمانی؟ و چگونه؟ چه کاری را باید انجام دهند.
20. manage staff / follow company standards / build a network of contacts with suppliers /evaluate performance of organizational collaborators / supervise crew / motivate staff to reach sales targets / recruit employees/confer with event staff/monitor event activities/supervise event staff
مدیریت کارکنان و شبکه توزیع
تدوین شرح وظائف، ایجاد هماهنگی جمعی، گروهی یا انفرادی برای به حداکثر رساندن کارایی اثربخش و همسویی عملکردها در جهت تحقق اهداف و همچنین شناسایی نیروی فاقد انگیزه یا مهارت کافی، طرد آن‌ها و نیز استخدام کارکنان جدید با در نظر گرفتن جایگاه شغلی و بر اساس اصول و قوانین شرکت یا نهاد متبوع و ارزیابی شیوه ی انجام کار و نتایج عملکرد مدیران و کارکنان سازمان یا موسسه با توجه به نقش آنان برای به حداکثر رساندن کارایی و نظارت بر فعالیت کارکنان شیفت برای اطمینان از تداوم فعالیت ها همچنین نظارت بر شبکه توزیع کالا یا خدمات به مشتریان با نظرداشت الزامات حقوقی و توقع مشتریان.

Optional skills and competences
• مهارت اختیاری
1. advise on communication strategies
تدوین راهبرد ارتباطی برای سازمان ها
ارائه خدمات مشاوره ای به شرکت ها و سازمان ها در ارتباط با ساختارها و برنامه های ارتباطی داخلی و خارجی و شعب نمایندگی آنها، از جمله نظام اتوماسیون آنلاین و دولت الکترونیک و پیشنهاداتی در جهت بهبود وضعیت ارتباطی و اطمینان از اینکه اطلاعات مهم به شکلی دقیق و امن به همه کارکنان و مخاطبان ذی ربط می رسد و سوالات آنها پاسخ داده می شود.
2. advise on public relations
تدوین راهبرد روابط عمومی برای سازمان ها
به سازمان های دولتی، عمومی یا خصوصی انتفاعی یا غیر انتفاعی در زمینه ارتباط موثر با مخاطبان هدف و انتقال مناسب اطلاعات همچنین مدیریت روابط عمومی و تعیین استراتژی ها یاری رساند.
3. apply social media marketing/ collaborate in the development of marketing strategies/ oversee the printing of touristic publications / plan digital marketing / select optimal distribution channel
تبلیغات و بازاریابی دیجیتال
تدوین استراتژی بازاریابی دیجیتال مانند استفاده از ترافیک وب سایت رسانه های اجتماعی فیس بوک، توییتر، اینستاگرام و… برای اهداف مرتبط با اوقات فراغت یا کسب و کار، ایجاد وب سایت و کار با فناوری های موبایل و شبکه های اجتماعی و شناسایی یا ایجاد بهترین کانال ممکن برای توزیع امکانات، اطلاعات و خدمات برای مشتریان. کار با متخصصان برای تجزیه و تحلیل بازار و پایداری درآمد مالی منطبق با اهداف شرکت.
4. assist in the practical actions for developing marketing campaigns \ coordinate advertising campaigns/ monitor media industry research figures\ perform media outlets research
هدایت هم پایی (کمپین) های تبلیغاتی
کمک و پشتیبانی از تمام تلاش ها و اقداماتی که برای اجرای یک کمپین لازم است مانند برگزاری جلسات آشنایی با تبلیغ کنندگان، خرید مایحتاج برای فعالان و ایجاد انگیزه و هدایت عوامل اجرایی و … سازماندهی اقدامات معطوف به ترویج یک محصول یا خدمات از طریق ؛ پایش و نظارت بر تولید متون و محتوای تبلیغات تلویزیونی، رادیویی، مکتوب و دیجیتالی و…، مبادله بسته های پیام به روزرسانی ارقام توزیع و حجم مخاطبان هر بخش از رسانه های مختلف.
5. approve advertising campaign\ examine advertisement layout/ evaluate advertising campaign
ارزیابی فرایند و نتایج یک هم پایی (کمپین)
بررسی حرفه ای همه مطالب تبلیغاتی مانند برگه ها، وب سایت ها، تیزر تلویزیونی و تبلیغات روزنامه برای اطمینان از انطباق آنها با استراتژی شرکت و نیازهای مشتری همچنین تأیید درستی روش توزیع و بازخورد عملکرد کمپین پس از اجرا و ارزیابی میزان اثربخشی آن در تحقق اهداف.
6. compile content/ prepare presentation material/ develop promotional tools/ ensure information transparency/ manage creative department
تولید محتوا
بازیابی، انتخاب و سازماندهی محتوا از منابع خاص، مطابق با الزامات خروجی رسانه ای، اصول جذابیت و ویژگی مخاطبان اعم از متن برای چاپ، تولید برنامه های آنلاین، سیستم های عامل اپ، وب سایت، عکس، ویدئو و توسعه ابزارهای تبلیغاتی و مدیریت و هدایت بخش نوآوری و ابتکار.
7. build business relationships/ guarantee customer satisfaction/ maintain working relationships / maintain relationship with suppliers/ disseminate internal communications/ ensure cross-department cooperation/ coordinate marketing plan actions
ایجاد روابط حسنه و پایدار کاری
برقراری رابطه مثبت و بلندمدت با افراد و بخش های مختلف درون سازمان یا مرتبط با حوزه کاری مانند تامین کنندگان، توزیع کنندگان، سهامداران و مشتریان و سایر بازیگران در حوزه شغلی از طریق صداقت در اطلاع رسانی به آنها از وضعیت سازمان یا موسسه و اهداف آن و پیش بینی انتظارات و مدیریت رفع بموقع و دقیق نیازهای اطلاعاتی و دیگر خواسته های قانونی مشتریان از طریق ارائه حرفه ای و انعطاف پذیر خدمات به نحوی که از رضایت و وفاداری مشتری به سازمان، اطمینان حاصل شود.
8. brainstorm ideas /develop creative ideas
خلق یا توسعه ایده خلاقانه
پیشنهادها و ایده های نو و خلاقانه خود را برای یافتن گزینه های جدید یا راه حل ها و راهکارهای بهتر و ارزانتر به همتایان در تیم کاری ارائه کند و یا در جهت تکمیل، رفع نقاط ضعف و اصلاح ایده های موجود و مفاهیم هنری از طریق مطالعات یا فرآیندهایی چون توفان مغزی اقدام کند.
9. draft press releases
مقاله و سرمقاله نویسی
جمع آوری اطلاعات و تهیه خبر و تحلیل برای درج در رسانه ها و ارسال برای مخاطبان خاص و اطمینان از اینکه پیام به خوبی انتقال می یابد.
10. perform fundraising activities / present a cause
انگیزه بخشی و جمع آوری کمک مالی
یافتن حامیان بالقوه و متقاعد کردن آنان به حمایت مالی و مذاکره با هدف جمع آوری کمک مالی با استفاده از مناسبت ها و انگیزه های خاص در چارچوب قانون و شفافیت.

11. perform market research \ draw conclusions from market research results\ meet expectations of target audience\ Recommend market-related measures/ forecast occupancy demand/ schedule shifts
مطالعه بازار
مطالعات امکان سنجی و جمع آوری، ارزیابی و ارائه اطلاعات در خصوص اهداف و برنامه های فعالان اصلی بازار یک محصول یا خدمات خاص همچنین نیازها، علائق و سلائق مشتریان به منظور تسهیل توسعه بلندمدت کسب و کار و نیز شناسایی روند بازار و تجزیه و تحلیل نتایج تحقیق و پیش بینی تغییرات همچنین ارائه راهبردها و توصیه های کوتاه مدت و میان مدت و شناسایی بازارهای بالقوه و هدف های سرمایه گذاری.
12. build international relations/ establish communication with foreign cultures
روابط بین المللی
ایجاد ارتباطات مثبت و هم افزا با سازمان های بین المللی مستقر در کشورهای مختلف برای ایجاد یک رابطه همکاری یا بهینه سازی تبادل اطلاعات با آنها از جمله روابط فرهنگی بین المللی به معنای تلاش برای درک کدها و نمادهای فرهنگی جامعه ای که سازمان متبوع در آن فعالیت و کار می کند و برقراری ارتباط جامع و درک متقابل با اعضای آن جامعه و ایجاد ارتباطات مثبت و هم افزا با سازمان های بین المللی مرتبط با حوزه شغلی در راستای تبادل اطلاعات و تجربیات و بهینه سازی محصولات و خدمات.
13. monitor political campaigns /monitor political conflicts
نظارت بر رقابت سیاسی
نظارت مستمر بر روش های اعمال شده در یک کمپین سیاسی از جمله میزان رعایت مقررات در مواردی چون مطالعات افکارسنجی، تامین مالی کمپین، روش های تبلیغاتی و بررسی احتمال گسترش اختلافات سیاسی در درون احزاب یا بین احزاب سیاسی و دولت و یا حتی بین کشورهای مختلف همچنین شناسایی تاثیر فعالیت کمپین یا اختلافات در توان ملی، اقتدار دولت و امنیت عمومی.
14. Have computer literacy
سواد رایانه ای
اخذ گواهینامه اروپایی سطح تسلط برای کار با رایانه یا ECDL که با عنوان بین‌المللی ICDL نیز شناخته می‌شود، تعیین کننده میزان و درجه بهره مندی از مهارت اصلی و مقدماتی یا حرفه ای و پیشرفته در کار با رایانه است. این برنامه تاکنون دهها میلیون نفر را با ۴۱ زبان مختلف در ۱۴۸ کشور، بوسیله ۲۴ هزار مرکز نمایندگی تحت پوشش قرار داده و مدرک آن در سراسر جهان اعتبار دارد.

15. seek innovation in current practices/ create solutions to problems/ measure customer feedback
حل مسئله
جستجو برای بهبود روش ها و ارائه پیشنهاد جایگزین و راه حل های نوآورانه همراه با خلاقیت با بهره گیری از فناوری های جدید، در جهت پاسخ به مشکلات مربوط به کسب و کار و حل سریع و ارزان مشکلاتی که از قبل برنامه‌ریزی، اولویت‌بندی و سازمان‌دهی نشده‌ و مورد اتهام نبوده اند(نوپدید).
16. participate in events
مشارکت فعال در رویدادهای شغلی
حضور و مشارکت فعال در انجمن ها، سندیکاها، همایش ها و نمایشگاه های مرتبط با حوزه شغلی به منظور ترویج یا کسب ایده جدید و مذاکره در مورد همکاری در تولید یا توزیع خدمات و کالاها .
17. develop public relations strategies/ develop communications strategies
توسعه راهبردهای روابط عمومی
برنامه ریزی، هماهنگی و اجرای یک استراتژی جدید در روابط عمومی یک سازمان از باز تعریف اهداف، پیشنهاد ابزارهای ارتباطاتی نو، برقراری ارتباط با شرکای جدید و تجدید نظر در جمع و نوع تبادل اطلاعات بین ذی نفعان.

Essential Knowledge
• دانش های الزامی
1. communication principles
اصول و مبانی ارتباطات
آشنایی با مجموعه ای از اصول کلی و نظریه ها در حوزه های مختلف ارتباطات فردی و گروهی با هدف برقراری ارتباط، حفظ و مدیریت ارتباط، شنیدن نظر مخالف و احترام به مداخله دیگران و قطع ارتباط است.
2. public relations
اصول و مبانی روابط عمومی
مدیریت تمام جنبه های تصویر و ادراک از یک نهاد، شرکت یا فرد در میان همکاران، ذینفعان و کل جامعه.
3. forming of public opinion
ساخت افکار عمومی
فرایندی که در آن ادراکات، احساسات و عقاید عامه به سوی چیزی متوجه می شود که مطلوب ماست. عناصری که در افکار عمومی نقش مهمی ایفا می کنند مانند فریم اطلاعات، فرایندهای روانشناختی و …
4. Strategic planning
برنامه ریزی راهبردی
تعیین و ترسیم عناصری که پایه و اساس یک سازمان را تعیین می کند، نظیر مأموریت، چشم انداز، ارزش ها و اهداف کلان همچنین پیش بینی مجموعه ای از اقدامات برای تحقق آن در یک زمان بندی روشن و با هزینه مشخص.
5. shape corporate culture /show an exemplary leading role in an organization /follow ethical of conduct / Professional ethics/ corporate social responsibility
اخلاق حرفه ¬ای و مسئولیت اجتماعی
تعریف و معرفی عناصر فرهنگ سازمانی (منشور اخلاقی) به منظور شکل دادن و تقویت بیشتر نمادها، ارزش ها، باورها و رفتارهایی که با اهداف سازمان سازگار است و نیز انجام کنش ها و واکنش های رفتاری و گفتاری به طوری که که الهام بخش همکاران در الگو برداری و پیروی قرار گیرد. همچنین تعامل با همکاران، مشتریان، کارفرمایان و تامین کنندگان همچنین ارائه کالا و خدمات بر اساس اصول پذیرفته‌شده ملی و بین¬المللی و مدیریت فرآیندهای کسب و کار نظیر مسئولیت اقتصادی نسبت به سهامداران همراه با نظرداشت تعهدات و مسئولیت های نوشته و نانوشته درازمدت نسبت به جامعه، قانون و منافع ملی مانند حفاظت از محیط زیست و سرمایه های فرهنگی و تاریخی به نحوی معقول (پیش بینی پذیر) و اخلاقی.

6. apply grammar and spelling rules \ proofread text\ Grammar
آیین نگارش، املا و ویراستاری
ضمن آشنایی با مجموعه ای از قوانین مربوط به ساختار و ترکیب جملات، عبارات و کلمات در هر زبان، در تدوین متن آنها را اعمال و اطمینان حاصل کند که عبارات جامع و مانع و رسا و گویا تنظیم شده و فاقد اشتباهات تایپی و املایی است و محتوا برای ارسال به مخاطب یا انتشار مناسب است.
7. Contract law/ law of obligation/ handle tour contract details/ manage contracts
قراردادها و تعهدات حقوقی
آشنایی با مبانی حقوقی و رویه های قانونی حاکم بر وضع توافقنامه های کتبی بین طرفین در مورد مبادله کالاها یا خدمات، از جمله تعهدات و مسئولیت های خاص قراردادی و شرایط خاتمه دادن و رفع اختلاف.
8. Labor law / Employment law
قانون کار و استخدام
آشنایی با اصول و مبانی قوانین مربوط به تنظیم رابطه بین کارفرمایان، کارکنان، اتحادیه های کارگری و دولت همچنین قوانین حاکم بر شرایط بکارگیری نیروی کار، حقوق و مسئولیت متقابل کارکنان و کارفرمایان در برابر یکدیگر مطابق چارچوب قراردادهای قانونی تنظیم شده و ویژگی¬های کار و محیط کاری.
9. arrange special events
سازماندهی مراسم
آشنایی با نحوه سازماندهی فرآیندهای دعوت، استقبال و پذیرایی جمعی از میهمانان ویژه و عادی همچنین اجرای منظم برنامه رویدادهای ویژه مانند کنفرانس ها، همایش ها، جشن ها و مهمانی ها با رعایت قوانین، فرهنگ و شئونات مربوطه.
10. study human societies /anthropology
مردم شناسی
جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها به منظور بررسی اینکه دلیل و منشاء رفتار جمعی انسانها چیست؟ چگونه به تغییر واکنش نشان می دهند؟ چگونه سیستم های قدرت در محل اعمال آن قرار می گیرند؟ و حرکت فرهنگی به وجود می آید؟
11. perform project management
مدیریت پروژه
برنامه ریزی منابع مختلف، مانند منابع انسانی، بودجه، زمان و… برای کسب نتایج کمی و کیفی مورد انتظار از یک پروژه خاص، اجرای برنامه و پایش پیشرفت آن برای دستیابی به هدف با هزینه و بودجه تعیین شده و زمان بندی مشخص.
12. study human societies /anthropology
ارزیابی برنامه های فرهنگی
ارزیابی یا کمک به ارزیابی میزان اثربخشی فعالیت نهادهای فرهنگی یا یک برنامه و فعالیت هنری، مذهبی، آموزش عمومی، فیلم، تبلیغات، پیام، رسانه و…
13. Media literacy/ types of media
سواد رسانه ای
توانایی دسترسی، تحلیل، ارزیابی، و خلق پیام در شکل‌های گوناگون (چاپی، صوتی، فیلم/ویدیویی، اینترنتی و…) بر پایه درک آگاهانه و انتقادی از ماهیت رسانه‌های جمعی، فنونی که از سوی تولیدکنندگان رسانه مورد استفاده قرار می‌گیرد و تأثیر این فنون بر فرد و جامعه. سواد رسانه ای به مانند سواد رایانه ای، دارای انواعی از مهارت ها و سطوح مختلفی از تسلط است.
14. Press law/ Media law
قانون مطبوعات و رسانه ها
مجموعه قوانین مرتبط با صدور مجوز تولید و نشر پیام های اطلاعاتی و تحلیلی در تمامی محصولات رسانه ای و صنعت سرگرمی و فعالیت های نظارتی مربوط به آزادی بیان در زمینه های پخش، تبلیغ، سانسور و خدمات آنلاین، همچنین حقوق و تکالیف مربوطه.
15. Teamwork principles
شیوه های کار گروهی (همکاری تیمی)
آشنایی با شیوه های همکاری افراد در یک تیم یا یک گروه متعهد به دستیابی به یک هدف مشخص، با مشارکت یکسان و امکان تبادل آزاد ایده و اطلاعات برای استفاده موثر از ظرفیت¬های یکدیگر.

Optional Knowledge
• دانش اختیاری
1. advertising techniques
تکنیک های تبلیغاتی
استراتژی های ارتباطی مناسب برای متقاعد کردن یا تشویق مخاطبان و شناسایی رسانه هایی که برای رسیدن به این هدف مورد استفاده قرار می گیرند.
2. business strategy concepts
استراتژی کسب و کار
اصطلاحات مربوط به طراحی و اجرای گرایش های اصلی و اهداف که توسط مدیران سازمان گرفته شده است، در حالی که با توجه به منابع، رقابت و محیط آن است.
3. marketing principles/ sales strategies/ content marketing strategy
بازاریابی و استراتژی‌های فروش
آشنایی با اصول رفتار مشتری و روندها و چارچوب های کلی حاکم بر مدیریت ارتباط بین مصرف کنندگان و محصولات یا خدمات از جمله محصولات و خدمات اطلاعاتی و محتوایی و چگونگی استفاده از روش های موثر بر افزایش فروش و بهبود تکنیک های جذب از قبیل تبلیغات و تخفیفات.
4. Intellectual property law
قانون مالکیت معنوی
آشنایی با حقوقی که حق بهره‌وری اقتصادی از فعالیت‌های فکری و ابتکاری هر انسان را به وی می‌دهد (موضوع آن شیء معین مادی نیست) حقوق پدیدآورندگان آثار ادبی یا هنری یا مالکیت ادبی و هنری و حقوق بر مشتری مانند سرقفلی حق تاجران و صنعتگران نسبت به نام، علائم تجارتی و صنعتی و اسرار تجاری معروف به مالکیت تجارتی و صنعتی از انواع مالکیت‌های فکری است.
5. political science/ political parties/ political campaigning
علوم سیاسی
سیستم های حکومتی، روش شناسی تحلیل رفتار و فعالیت سیاسی، و نظریات مربوط به تاثیرگذاری بر مردم و کسب قدرت به شیوه های قانونی و ساختار و کارکرد نهادهای حکومتی، احزاب سیاسی ، رقابت ها و فرآیندهای سیاسی.
6. social media management
مدیریت رسانه های اجتماعی
آشنایی با ساختار و روش کار رسانه ای همچنین برنامه ریزی و اجرای استراتژی هایی که با هدف مدیریت روابط اجتماعی، رسانه های جمعی و تصویرسازی برای سازمان ها طراحی شده است.

7. writing style guides
سبک های تدوین و نگارش متن
آشنایی با انواع مختلف تنظیم یک متن از قبیل رسمی، عاطفی، خبری، تحلیلی و… همچنین کاربردها و اهداف در استفاده از هریک و نیز سبک APA و سبک ASA برای علوم اجتماعی، سبک AP برای روزنامه نگاری، سبک CSE برای علوم فیزیکی و …
8. Phytosociology / assess character
روانشناسی و تیپ شناسی شخصیتی
پیامدهای مربوط به نحوه رفتار یک شخص بسته به گروهی که فرد به آن تعلق دارد و چگونه اعمال این امر بر او. ارزیابی اینکه چگونه یک فرد به یک موضوع، وضعیت یا رویداد خاص، واکنش شفاهی یا فیزیکی نشان می دهد.
9. Sociology
جامعه شناسی
رفتار و پویایی گروهی، روندها و تأثیرات اجتماعی، مهاجرت انسانی، قومیت، فرهنگ و تاریخ و ریشه آن.
10. Cognitive psychology
روانشناسی شناختی
شناخت فرآیندهای ذهنی انسان مانند توجه، حافظه، استفاده از زبان، ادراک، حل مسئله، خلاقیت و تفکر.
11. competition law
قانون رقابت
آشنایی با مجموعه سازوکارهای قانونی که اساس رقابتی بودن بازار را با تنظیم رفتارهای ضدرقابتی شرکت ها و سازمان ها حفظ می کند.
12. monitor national economy
تحولات اقتصاد ملی
مطالعه روندها در اقتصاد بازار یک کشور و موسسات مالی آن مانند بانک ها و موسسات اعتباری، بورس و… و تهیه برآورد و راهبردهای دوره ای.
13. Tax legislation/ Value-added tax law
قوانین مالیاتی
آشنایی کامل با قوانین مالیاتی در حال اجرا در یک منطقه و نافذ بر فعالیت اقتصادی در یک بخش خاص مانند مالیات بر واردات، مالیات بر فروش، مالیات ارزش افزوده و …

14. manage cultural facility
مدیریت فرهنگی
مدیریت عملیات جاری و مالی، سازماندهی فعالیت ها و هماهنگ کردن بخش های مختلف یک مرکز ارائه خدمات و محصولات فرهنگی.
15. analyses goal progress
ارزیابی پیشرفت هدف
تجزیه و تحلیل مراحل پیشرفت کار و روند رسیدن به اهداف سازمانی با توجه به هزینه و امکانات صرف شده و مهلت باقی مانده تا زمان مقرر.
16. manage processes
مدیریت فرآیندها
بازتعریف، اندازه گیری، کنترل و بهبود فرایندهای کاری با هدف افزایش کارایی و اثربخشی سازمانی و برآوردن نیازها و رضایت مشتری در کنار سود بنگاه و تحقق اهداف آن .

شرح خبرگی هامقداری تعریف نشده است
نسخه انگلیسیمقداری تعریف نشده است
فایل ضمیمه1مقداری تعریف نشده است
فایل ضمیمه2مقداری تعریف نشده است